Haber

Gemlik’te depremin yaraları dayanışmayla sarılıyor

Kahramanmaraş ve Gaziantep’teki depremlerde evleri hasar gören vatandaşlar, başka illerdeki akrabalarının yanına taşınıyor veya ev kiralıyor. Gemlik’e yaklaşık 2 bin depremzede geldi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, sarsıntının yaralarının dayanışmayla sarılacağını söyledi.

Gemlik Belediyesi, ilçeye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve yardımları organize etmek amacıyla kendi bünyesinde mağaza oluşturdu. Bu mağazada; İç giyim, bayan ve erkek giyim, ayakkabı gibi işlerin yanı sıra ihtiyaç duyulabilecek sarf malzemeleri ve temizlik malzemeleri de bulunmaktadır. Gemlik Belediyesi tarafından kurulan bu mağazadan bugüne kadar 800 depremzede yararlandı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, yardım kampanyasına gösterilen yoğun destek için Gemlik halkına teşekkür ederek, “Ülkemiz Kahramanmaraş ve Gaziantep’te iki büyük deprem yaşadı. Bu depremlerde hayatını kaybeden hemşehrilerimizi rahmetle anıyorum. Depremde meskenleri yıkılan veya kullanılamaz hale gelen bazı vatandaşlarımız yakınlarının yanına gelerek Gemlik’e vatandaşlarımızın kendileri için açtığı konutlara ve kiraladıkları meskenlere taşındı. İlçemize bugüne kadar 2 bine yakın depremzede geldi. Gemliklilerin de yardımıyla kurduğumuz mağazadan bu vatandaşlarımızın giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ülkemizin sarsıntı felaketiyle karşı karşıya kaldığı bu günde, yaraları dayanışmayla saracağız.” söz konusu.

Başkan Sertaslan; Ayakkabı, giyim ve gıda kategorilerindeki ürünlerde yoğun talep nedeniyle düşüş yaşandığını belirtirken, Gemlik halkını takviyeye davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu