Haber

Hops alım fiyatı belirlendi

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) –Pazaryeri ilçesinde 1.405 dönümlük alanda yaklaşık 500 ailenin geçim kaynağı olan şerbetçiotu 2023 yılı alım fiyatları toplantıda belirlendi.

Bilecik Vali Yardımcısı Şahin Arsal, Kaymakam Ferhat Altay, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert, Ziraat Odası Başkanı Abdullah Duman, OT-GÜL KOOP Başkanı Zafer. Kozpınar ve Anadolu Efes Küme yetkilileri Zafer Çelik, İlker Bağcı ve şerbetçiotu üreticisi çiftçiler katıldı.

Geçen ay savurma çalışması yapılan ve 2023 yılı Ağustos ayında hasadı yapılacak şerbetçiotu çeşitlerinin alım fiyatı Aroma 41 TL, diğer çeşitlerin ise 40 TL olarak belirlendi.

2023 şerbetçiotu fiyat belirleme toplantısının ardından Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, “Artan maliyetler karşısında çiftçilerimizin ürünlerinin fiyatlarını alıcı firma, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Odamız ile birlikte belirledik. . Karşılıklı görüşmeler sonucunda belirlenen fiyat, çiftçimiz için hayırlı olur’ dedi. Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, toplantıda üreticilere hayırlı üretimler diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu