Haber

Devlet Bahçeli’den “hükümet istifa” sloganlarına acil çağrı: Maçlar seyircisiz oynanmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tribünlerden yükselen istifa sloganlarının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Fenerbahçe-Konyaspor maçındaki istifa tezahüratlarının ardından Beşiktaş-Antalyaspor maçında da benzer olaylar yaşandı.

“İZLEYİCİ OLMADAN OYNAYIN”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından uzun bir açıklama paylaştı. Bahçeli, maçların seyircisiz oynanması için futbol camiasına acil davette bulundu.

İşte Bahçeli’nin açıklamaları:

“Sorumsuzluk ve Cehalet”

“Türkiye’miz son yüzyılın en büyük sarsıntısını yaşarken, Fenerbahçe-Konyaspor maçında tribünlerden istifa sloganları atmak sorumsuzca ve bilinçsizcedir.”

“AYNI FORMDA SESLER VARSA TUZAK TEMİZDİR”

“Galatasaray-Alanyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasında bugün oynanacak maçların ortasında istifa sesleri yükselirse kulüplerimizin oyuna gelip tuzağa düştüğü anlaşılır.”

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“Milliyetçi Hareket Partisi, ülkemizin böylesine hassas ve acılı günlerinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza gösterilen saygısızlığı, sporun kirli siyasette kullanılmasını şiddetle kınıyor.”

“ACİL VE GEREKLİ ADIMLAR ATILMALIDIR”

“Maçların seyircisiz oynanması veya gerekli tedbirlerin alınması için acil ve gerekli adımların atılması tüm kulüp liderlerinin kaçınılmaz görevidir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.”

“TÜRK FUTBOLUNUN ALEVLENDİRİLMESİNE VE ALÇAKLANMASINA SESSİZ KALAMIYORUZ”

“Geldiğimiz bu aşamada Türk futbolunu aşağılamaya ve rezalete mahkûm etmek, baltalamak, susmak isteyenlere göz yummak mümkün değil.”

buyukcekmece-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu