Haber

Arap koalisyonu Husileri serbest bırakılan 104 mahkumu reddetmekle suçluyor

Suudi liderliğindeki Arap koalisyonu, Husileri kendilerine bağlı 104 serbest bırakılan tutsağı reddetmekle suçladı.

Suudi Arabistan haber ajansı SPA’nın haberine göre, Koalisyon Ülkeleri Tutuklular ve Tutuklular Ortak Müzakere Komitesi Başkanı Tümgeneral Nasser bin Seneyan, esir takasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Seneyan, bazı Husi tutuklu komitesi yöneticilerinin serbest bırakılan 104 tutuklunun reddine ilişkin açıklamalarının gerçekleri çarpıttığını, ahlaki ve insanlık dışı olduğunu söyledi.

Esir takası operasyonuyla serbest bırakılan son mahkûmlar hakkındaki gerçeklerin çarpıtılmasının, Husilerin kendi unsurlarını ve savaşçılarını inkar etmesinin bir uzantısı olduğuna işaret eden Seneyan, “Bu, Husilerin bazı isimleri ve mahkûmları kabul etmedeki seçiciliğini açıklıyor. sosyal ve sınıfsal bağlara dayalı kişilikler.”

Husiler, en son serbest bırakılanların çalıştıkları yerden Suudi Arabistan’da gözaltına alınan gurbetçiler olduğunu iddia etti.

Arap koalisyonu dün yaptığı açıklamada, Yemen’deki siyasi krizin çözümüne yönelik taraflar arasında diyalog ortamı oluşturmak amacıyla Suudi Arabistan’dan insani bir girişimle 104 Husi milis gücünün serbest bırakıldığını duyurdu.

sarikayahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu