Ekonomi

ABD için kritik günde piyasalar kırmızı: “Sonuç belirsiz”

Investing.com – ABD’de Çarşamba günü piyasalar, bugün Kongre’de oylanacak borç tavanı anlaşması nedeniyle önemli bir gün – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX, … – kırmızı.

bankacıiçin (BME: BKT“Sonuç hala belirsiz. Her halükarda, konunun Pazartesi’den önce kapanması pek olası değil, çünkü bugün Kongre’den geçse bile Senato hâlâ var. Bu da bizi çok zayıf bir oturumla baş başa bırakıyor.”

Link Securities şunları söyledi: “Başkan Biden ve Meclis Cumhuriyetçi Başkanı McCarthy tarafından desteklenen mutabakatın ABD Kongresi’nin her iki meclisi tarafından da onaylanacağına inansak da, siyasi ‘drama’ sonuna kadar sürecek gibi görünüyor ve çok fazla belirsizlik yaratıyor. yatırımcılar.” ifadeleri kullandı.

“Bu yatırımcılar ayrıca, yasa tasarısının kabul edilmesinden sonra, ABD Hazinesinin, hisse senedi piyasalarından likidite çekebilecek ve hatta bu piyasalardan değerli fonları yeni piyasalara aktarabilecek ödenmemiş yükümlülükleri karşılamak için yaklaşık 1 trilyon dolar olduğu tahmin edilen devasa bir borç vermesi gerekeceğini de söylediler. Hazine tahvilleri. Buna neden olabileceğinden korkuyorlar.” diye ekliyor bu uzmanlar.

Link Securities ayrıca, “Dün, Meclis Tüzük Komitesi, Mali Sorumluluk Yasası adı verilen tasarının Meclis’te oylanmasına izin verecek olan küçük bir çoğunlukla (7 lehte ve 6 aleyhte) oyla kabul edilmesini onayladı. Temsilciler bu akşam yeterli sayıda oy almış görünüyor.” hatırlatır. Uzmanlar şu sonuca varıyor: “Tasarı daha sonra Senato’ya gidecek ve burada her iki partiden bazı yasa koyucular onaylanmayı geciktirebilecek değişiklikler getirmekle tehdit etti ve ABD Hazine Bakanı Janet’in dediği gibi 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren ülkenin ödeme taahhütlerini yerine getirmemesi. Yellen geçenlerde risk var dedi.

seben-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu