Ekonomi

2023 Yılında Lisanslı Üreticilere Taze Çay Diferansiyel Ödeme Desteği

Lisanslı üreticilere taze çay üretimi için 2023 yılında yapılacak fark ödemesi takviyesi kilogram başına 30 kuruş olarak belirlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre, Taze Çay Üreticilerine 2023 Yılında Taze Çay Ürünleri İçin Fark Yaratma Ödemesi Eki Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğ ile Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli’nde belirlenen havzalarda desteğe esas 2023 üretim döneminde üretilen ve satılan taze çay yapraklarına verilecek fark ödeme esasına ilişkin usul ve esaslar açıklandı. listesi düzenlendi.

Buna göre, taze çay ürünü destek ödemelerinden yararlanmak için kamu veya özel sektör kuruluşlarına başvuruda bulunan ve lisansını yenileyen, 2023 üretim döneminde üretime devam eden lisanslı üreticiler ile taze çay üretimi ve satışı yapanlara ödeme yapılıyor. 2023 üretim döneminde ilk kez yola çıkıyor. Lisanslı üreticilere yapılacak.

Lisanslı üreticilere 2023 yılında taze çay üretimine ilişkin fark ödemesi takviyesi yapılacak. Fark ödeme matrahı kilogram başına 30 kuruş olarak belirlendi.

2023 yılı taze çay ürün farkı ödemesi takviyesi ÇAY-KUR ve Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek.

Fark ödemesi desteğinden ilk kez yararlanmak isteyen lisanslı üreticiler, taze çay satışı yaptıkları kurum veya işletmeye çiftçi belgesi ve başvuru dilekçesi ile 29 Aralık tarihine kadar başvuruda bulunacak.

cukurcahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu